سوالات متداول

بله، با وارد شدن به بخش حساب کاربری و قسمت تنظیمات حساب کاربری می توانید نسبت به تغییر مشخصات حساب و نام کاربری اقدام کنید

لطفاً ایمیل‌های اسپم (spam) خود را چک کنید. به ویژه ایمیل‌های ارسال شده به حساب‏‌های کاربری gmail گاهی spam می‌شوند. توجه داشته باشید که link تغییر رمز برای شما ارسال می‏‌شود نه خود رمز.

برای دسترسی به اطلاعات خریدهای قبلی، باید با حساب کاربری خود وارد شوید، سپس روی گزینه “سفارش ها” و یا قسمت “دانلودها” کلیک کنید تا سوابق خرید شما نشان داده ‏شود.

بله، با این که بدون وارد شدن به سایت می‏‌توانید یک کالا را به سبد خرید اضافه کنید، اما برای انجام مراحل بعدی خرید و ثبت سفارش بهتر است با حساب کاربری خود وارد سایت شده و یا در هنگام خرید، عضویت خود را تکمیل کنید. امتیازات ویژه ای برای عضویت شما در نظر گرفته شده است.

این فایل ها به صورت مادام العمر برای حساب شما فعال خواهد بود. فقط شرط استفاده از آن، استفاده تنها شخص شما، پدر و مادر، فرزند و همسر می باشد و سایر اشخاص شرعا و قانونا مجاز به استفاده از محصولات خریداری شما نیستند.

کافی است وارد پنل کاربری خود شوید. روی گزینه سفارش های من کلیک کنید. در این قسمت با کلیک روی جزییات می توانید سفارش خود را ببینید.

بله، برای جلب رضایت مشتریان دائمی و افرادی که به صورت مستمر مجموعه فرزند فردا را دنبال می کنند، در صورت ورود به حساب کاربری خود و مطالعه مقالات و محصولات سایت، امتیازاتی در نظر گرفته شده است که با رسیدن به سقف تعیین شده، قابلیت تبدیل امتیاز به شارژ کیف پول وجود دارد.

بله در صورت تمایل می توانید به صفحه درخواست مشاوره مراجعه کرده و فرم مشاوره را تکمیل فرمایید.

بله، در صورتی که خود را فردی متعهد و توانمند می دانید، خوشحال خواهیم شد رزومه خود را از طریق صفحه فرم همکاری برای ما ارسال کنید. همکاران ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

بله، این قابلیت در سایت فعال است و در صورت ثبت درخواست و بررسی و تایید توسط مدیریت مجموعه، امکان همکاری با مجموعه فرزند فردا وجود دارد.

در صورت وجود هرگونه سوال یا ابهامی، می توانید از طریق ارسال ایمیل به نشانی AbazariFariba@gmail.com و یا تماس تلفنی با شماره ۴۴۸۵۶۸۹۸-۰۲۱ با ما تماس بگیرید.

دلیل بازپرداخت